Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Zestaw Wielka Księga Tarota Crowley'a + talia Crowley Tarot

Nowy produkt

Ekskluzywny zestaw podarunkowy:

książka format B5, 360 stron oraz 78 kart 7x11 cm

Autor: Angeles Arrien

Format: 17.5x24.5cm

Kod EAN: 9788073701796

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 360

Wydawnictwo: Synergie

Więcej szczegółów

99 Przedmioty

129,90 zł

129,90 zł za 1

Więcej informacji

Angeles Arrien ukończyła antropologię na Uniwersytecie Berkeley. Specjalizowała się w mitach, rytuałach i symbolach wszystkich kultur. Badała je pod kątem wspólnych korzeni i doświadczeń duchowych, będących dziedzictwem całej ludzkości. Dlatego też postanowiła zająć się Tarotem Crowley’a, który, jako jeden z nielicznych, obok symboliki starożytnego Egiptu i antycznej Grecji korzysta też z symboliki średniowiecznej, chrześcijańskiej i Dalekiego Wschodu. Ponadto łączy on w sobie elementy numerologii, astrologii, alchemii i kabały, co sprawia, że nawet najdrobniejsze szczegóły kart pierwotnie dużych obrazów malowanych na płótnie posiadają swe głębokie znaczenie. Według Angeles Arrien, Tarot może być pomocny w odkryciu mądrości naszego wnętrza oraz w znalezieniu odpowiedzi na najgłębsze, najbardziej nurtujące nas pytania. Gdy zrozumiemy ukryte powiązania, ujrzymy swe życie w nowym świetle – jako spójną, zdeterminowaną wyższym sensem osobistą przygodę, w której nic nie dzieje się przypadkiem.
 
Tarot Thota w swych obrazach przedstawia szerokie spektrum symboli. Nakreśla związki, jakie zachodzą pomiędzy astrologią, numerologią i symboliką różnych kierunków rozwoju duchowego. Właśnie dlatego Tarot Thota stanowi źródło głębokiego poznania. Lady Frieda Harris stworzyła serię 78 obrazów według rysunków i wskazówek znanego okultysty Aleistera Crowley’a (1875-1947). Temu wielkiemu dziełu, które planowała stworzyć przez kilka miesięcy, ostatecznie poświęciła pięć lat swojego życia.

Angeles Arrien jest antropologiem, wykładowcą i doradcą firm. Specjalizuje się ona w międzykulturowych symbolach, mitach i rytuałach. W swojej pracy skupia się głównie na odkrywaniu uniwersalnych tematów, etyki, wartości i oświadczeń całej ludzkości.

Angeles Arrien była współtwórcą i pracowała przy wdrożeniu Programu Społecznej i Kulturowej Antropologii w kalifornijskim Instytucie Nauk Integralnych. Jest ona także autorką modułu duchowych perspektyw dla programu studiów eksternistycznych w Instytucie Psychologii Transpersonalnej. Jest ważnym członkiem kadry naukowej w powyższych instytucjach oraz na Antioch University i John F. Kennedy University. Ponadto jest też założycielem i prezesem Fundacji Angeles Arrien na rzecz Edukacji i Badań Międzykulturowych. Była również organizatorem następujących przedsięwzięć: Międzynarodowe Sympozjum Tarota w San Francisco odbywające się co roku od 1979 roku, Magazyn The Tarot Network News, krajowego kwartalnika ukazującego się od 1977 roku; wspólnie s Jamesem Wanless założyła w 1986 roku Stowarzyszenie Sztuk Symbolicznych i jest redaktorką biuletynu The Symbolist.

Angeles Arrien prowadzi liczne wykłady w kraju i zagraniczną oraz występuje w mediach, dzieląc się wynikami swojej pracy na temat uniwersalnych mitów i symboli, a także dalszego rozwoju ludzkości. W 1988 roku Angeles Arrien otrzymała honorowy tytuł doktora filozofii w kalifornijskim Instytucie Nauk Integralnych w uznaniu za merytoryczny wkład w dziedzinie mitologii i symbolizmu międzykulturowego.  

Opinie

Napisz opinię

Zestaw Wielka Księga Tarota Crowley'a + talia Crowley Tarot

Zestaw Wielka Księga Tarota Crowley'a + talia Crowley Tarot

Ekskluzywny zestaw podarunkowy:

książka format B5, 360 stron oraz 78 kart 7x11 cm

Autor: Angeles Arrien

Format: 17.5x24.5cm

Kod EAN: 9788073701796

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 360

Wydawnictwo: Synergie

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: